מסעדות באילת

מסעדות באילת- יאללה על האש

אילת זו עיר שכל ישראלי חייב לבקר בה לפחות פעם בשנה אם לא יותר. אין ספק כי עכשיו בזמן הקורונה מספר הביקורים יגדל. יש הרבה מאוד מה לעשות באילת ומה שעושים בה, אי אפשר לעשות בשום מקום אחר. יש לה את החופים שלה, פארק המצפה התת ימי, שונית הדולפינים וכמובן מסעדות באילת שמציעות המון המון אווירה וכיף ממש כמו בחו"ל.

כאשר אנשים מגיעים לאילת הם מריחים את ריח החופש, השמחה וזה אומר רק דבר אחד: קאזה דה ברזיל אחת ממסעדות הבשרים המשובחות הקיימות באילת, אם מתחשק לכם לאכול לשובע ואתם קרניבורים שמבינים בנתחים ורוצים אותם בכל הסוגים.

מאוד מתאים לאילת שבמובן רב השמחה שלה מזכירה קצת פסטיבל ברזילאי שתהיה בה מסעדה כזו נהדרת, שאפשר להרגיש בה בחו"ל בלי לעלות על מטוס…

בשר וברזיל זה פסטיבל אחד שלם

יש בברזיל שעועית שחורה ואורז לבן, אבל נתחי בשר אדום הם חובה ואפשר למצוא אותם על כל שולחן ולא משנה אם מדובר בעניים או בעשירים. כולם אוכלים אותו לפחות פעם ביום ולעתים גם פעמיים. זה הלחם שלהם. המקורות של הבשר הם השורשים של המטבח הברזילאי ועדרי הבקר אשר עליהם שמרו הגאוצ'וס שטיפחו ויצרו את גישת הצלייה על האש, כיוון שדהרו על הסוסים שלהם במרחבים לשמור על הבקר, ונאלצו לשהות רחוק ממקורות של אש במשך ימים רבים. אז מה הם עשו, הבעירו אש בשטח ומה היה להם? פרות. וכך בעצם החל המטבח הבזילאי את הקשר שלו עם אכילת בשר שזה טקס ארוך, מפותל וטעים.

קאזה זה ברזיל נמצאת בראש הרשימה של מסעדות באילת ואין תייר או מבקר שמטייל באילת ולא הולך להריץ את השיפוד הארוך של מיני הבשר, תענוג לכל המשפחה באווירה ברזילאית אותנטית.

קודם האינדיאנים ועכשיו אתם

האינדיאנים תושביה המקוריים של ברזיל שמרו על הטעמים הטבעיים של המזון. והמטבח שלהם היו בה מהרבה בשר. האפריקאים הביאו למטבח הברזילאי את החלב קוקוס, הכוסברה ופירות הים אבל את הבשר הביאו הגאוצ'וס.

בנוסף להרבה בשר גדלים בברזיל כמה שנים של שעועית וזו הקטנה השחורה הכי מועדפת. כאשר מבשלים אותה מועכים חלק מהשעועית ואותה מערבבים עם זו המתבשלת. במסעדה ברזילאית באילת תוכלו לקבל גם את התוספות הברזילאיות האופייניות למטבח הזה. מאוד מתובל מאוד פיקנטי. ברזיל מאוד עשירה בחומרי גלם. יש בה פולי קפה, קני סוכ, אבוקדו, פאפייה ועוד אבל הבשר שלה הוא שם דבר בעולם וכמובן שהוא מיובא גם לארץ. 

בברזיל אוכלים בקר לרוב כמו בכל מדינות אמריקה הדרומית ובברזיל בשר עגלים הוא המקור העיקרי. מסעדות באילת כוללות גם מסעדה ברזילאית שמכינה לכם בשר עגלים מושלם. 

מה זה צ'ארקה?

צ'ארקה היא טכניקה של שימור בשר שעושים בברזיל בעיקר עושים זאת במעמד הפועלים. אלה הם נתחי בקר מיובשים שלעתים מייבשים אותם בשמש ומברישים אותם במי מלח. בדרום המדינה כמו למשל בריו דה ז'נרו אפשר לאות את זה הרבה והצפון הוא עני ויש שם פחות בשר. הצ'ורסקו היא שיטת צליית הבשר על אש פתוחה וגם אז מברישים אותו מדי פעם במי מלח. אם מדובר בבשר משובח יאמרו לכם מביני עניין שאוכלים במסעדה ברזיליאית ברשימת מסעדות באילת, הרי זהו טעם גן עדן.

אחרי חוויה של טיול באילת, טבילה בים ואהבת השמש כל מה שאתם צריכים זה איזה נתח בשר קצבים טוב על האש.

קראו גם על: מסעדות טובות באילת