מסעדות בשבת באילת

מסעדות בשבת באילת

אחת המסעדות הכי שוות באילת, היא מסעדה ברזילאית והיא נמצאת בין רשימת מסעדות בשבת באילת, אשר פתוחות מהבוקר עד הערב. החוויה הברזילאית היא בעיצומה במסעדה זו המציעה את המוצר שהכי מאפיין את המטבח הברזילאי הרי הוא הבשר.

אם שאלתם את עצמכם למה כל מדינות דרום אמריקה מבססות את התזונה שלהם על בשר והרבה, מספיק לחזור אחורה למאה ה-16 ולהבין מה קרה ביבשת הזו ואיך זה קשור לבשר. 

בעצם עד המאה הזו לא היה בקר ואנשים לא צרכו ולא אכלו אותו אלא שאז הגיעו מהגרים מאירופה והשתקעו בברזיל ובארגנטינה. הם הביאו אתם את תרבות גידול עדרי הבקר והקימו מאות חוות בערבות הפמפאס. הם שכרו בוקרים, אנשים שינהיגו את העדר וגם ידאגו שהוא לא יברח, והבוקרים הללו נקראו מאוחר יותר גאוצ'וס. הם היו לנים בשטח, חודשים ארוכים נמצאים במקום וזה היה אורח החיים שלהם.

תאכלו כמו הגאוצ'וס

מה שבעצם קרה הוא שהבוקרים הללו היו צריכים להשגיח ימים וחודשים שלמים על עדרי הבקר והם חיו לצדם, מן הסתם הם גם היו צריכים לאכול ומה שהיה הכי זמין להם כמובן היה הבקר. הם היו עושים מדורה, יושבים מסביבה וצולים את הבשר במידה שהם רוצים, לזה לוו גם שירים וכל הארוחה הפכה לפולחן ולטקס שאותו אפשר לראות עד היום במקומות שונים בדרום אמריקה ואם תרצו גם במסעדה ברזילאית שתמצאו אותה ברשימה של- מסעדות בשבת באילת.

לאט לאט הם אימצו את המדורה והצלייה, כמו "משתה אבירים". הם היו גברתנים חסונים ומלאי אנרגיה שרדפו אחרי הבקר שעזב את העדר ואחר כך צלו מהם על האש בטקס מיוחד במינו. החוקר האנגלי צ'ארלס דארווין תיאר אותם כיצורי פרא עם כובע בוקרים ושיער ערוך….

השם גאוצ'ו אגב במקור היה כינוי למי שהגיע ממעמד חברתי נמוך. במשך השנים נוספו כל מיני פירושים לשם הזה.

אין כמו המטבח הברזילאי 

המטבח הברזילאי הוא אוסף של סגנונות בישול שונים, ואם תהיו באילת בשבת ותחפשו טעימה קטנה מהמטבח המיוחד הזה חפשו מסעדות בשבת באילת, יש מסעדה ברזילאית אחת שאתם חייבים לחוות את חווית הבישול שלה, על טהרת המטבח הברזילאי.

המטבח הברזילאי מורכב מכל מיני השפעות של אסיה, לבנון, סוריה, ספרד, איטליה, אפריקה ופורטוגל וגם השפעות אינדיאניות. בכל אזור בברזיל מגישים אוכל אחר, בהתאם להשפעה הגיאוגרפית על המקום.

באזור הדרום מזרחי למשל יש סגנונות בישול שברזיל ידועה בהם מאוד. במינאס ז'ראיס התבשילים המקומיים כוללים בשר חזיר, שעועית, תירס וגבינות מקומיות רכות. בריו דה ז'נרו ובסאן פאולו, יש את הפייז'ואדה, מנת הבשר והשעועית המבושלת בבישול איטי שהמוצא שלה הוא מריו דה ז'נרו. הברזילאים אוהבים לאכול אותה כארוחת צהריים בימי רביעי או בימי שבת. בעיר זו גם אוהבים לאכול שעועית שחורה, בסן פאולו אוכלים שעועית חומה ובמינאס ז'ראיס יש מאכל נוסף שמכיל אורז, בשר חזיר, כרוב מבושל ושעועית. 

סן פאולו מציגה מטבח המושפע מהמהגרים שהגיעו אליה מהמזרח התיכון ומאירופה. רובם מפורטוגל וחלקם הגיעו מארצות אחרות. כל אחד הביא אתו השעה אחרת וזה ניכר היום בתפריט.

אם אתם נמצאים באילת בשבת ומחפשים חוויה קולינרית מברזיל, חפשו מסעדה ברזילאית אותנטית, מסעדת בשרים באילת שבוודאי מופיעה ברשימת מסעדות בשבת באילת.