מסעדת בשרים באילת

מסעדת בשרים באילת

הרבה אנשים שמבלים באילת, נהנים ללכת לאיזו מסעדת בשרים באילת שמכינה מנות בשר ברזילאיות קלאסיות. כאשר מדובר על מסעדה, חשוב מאוד ללכת לאכול במקום שמבין בבשר ואין כמו ברזיל וכל דרום אמריקה לאוהבי הבשר.

מאמר זה ינסה לתת לכם טיפים איך קונים בשר טרי? איך יודעים שהוא לא קפוא ואיך בודקים אם הבשר טרי. 

הרבה אנשים מסתמכים על המרקם ועל הריח של הבשר כאשר הם קונים אותו. דבר ראשון הם מריחים ומסתכלים ויש לזה באמת סיבה טובה.

ראשית אם אתם רוצים לבחור בשר, יש הרבה נתחים ומאוד קל להתבלבל. לכן הדבר הראשון החשוב הוא ללכת לקצביה מומלצת אתם מכירים. לא כל קצביה מוכרת נתחי בשר איכותיים ולכן עליכם לקבל המלצה על קצביה כזו או אטליז. במקום כזה ותיק יכול בעליו לתת לכם עצות, איזה בשר מתאים לתבשילים, לצלייה ולמנות שאתם רוצים להכין, כדי שלא תטעו ותקנו את הבשר הלא נכון.

מה זה בשר מיושן?

בשר מיושן הוא בשר שעבר תהליך יישון מסביר שף של מסעדת בשרים באילת. אפשר ליישן אותו בוואקום במקרר לתקופה של כשלושה שבועות, אפשר גם ליין לבד בבית. מורחים אותו בשמן זית ותולים אותו במקרר. המטרה היא שהנתח יפשיר נוזלים וכך הוא יהפוך לרך יותר. הטמפרטורה של המקרר צריכה להיות 2-5 מעליות צלזיוס. 

ליישון נדרשים כמה ימים, ויש לעקוב אחר התהליך ולבדוק שהבשר לא התקלקל. אם יש לו ריח מוזר או לא מוכר סימן שהוא התקלקל. במילים אחרות, אם הוא מקולקל הוא מדיף ריח רע מאוד. אבל במקרה שנוצר סוג של ריר על הבשר, זה לא מעיד על כך שהוא מקולקל פשוט יש לשטוף אותו. ואיך תזהו בשר מיושן אצל הקצבים? השוליים שלו צריכים להיות כהים מאוד ויש להם צבע חום סגלגל. תהליך היישון דורש שהבשר יישמר בטמפרטורה נמוכה ויתרכך. מוטב לקנות נתחים טריים כדי ליישן אותם. באטליזים יש מקרר בעל טמפרטורה נמוכה ולחות קבועה שמבצע את תהליך היישון בביטחון. 

לא מקפאים שוב בשר שהופשר

בכל מסעדה שמכבדת את עצמה כמו מסעדת בשרים באילת יודעים כי יש חשיבות בקנייה של בשר בקר ישראלי. גם תומכים במגדלים הישראלים וגם מקבלים בשר איכותי. בשר כזה יש להקפיא מיד אם לא משתמשים בו לאחר הקנייה. בשום פנים ואופן אסור להקפיא בשר שכבר הופשר.

יש קצבים רבים המעדיפים בשר בקר ישראלי על פני בשר בקר מיובא. הם טוענים כי יש הבדל במרקם וגם בריח והבשר הישראלי הרבה יותר מגרה.

מלבד הנתחים המיועדים לתבשילים ולסטייקים, יש עולם שלם של נתחי קצבים שעוברים טיפול של המלחה ועוד כדי להכשירם ולהכין מהם תבשילים טעמים. למעל השייטל הוא מעולה להכנת רוסטביף ויותר זול מהסינטה. נתח מספר שש עשרה מתאימים להכנת מינוט סטייק, השף של מסעדת בשרים באילת מסביר כי לא צריך יותר מצריבה מהירה שתשמור על העסיסיות שלהם בפנים. ויש גם נתחים שמתאימים לבשר טחון, ויש כאלה שהם רזים יותר ולא שמנוניים. כל מנה והבשר שמתאים לה.

מסעדה ברזילאית באילת- חוויה אותנטית

ברזיל היא ארץ של בשר. קרניבורים אמתיים אוהבים לבלות באיזו מסעדת בשרים באילת שמציעה להם מנות מתפריט בשרים על טהרת המטבח הברזילאי. העיקרון הוא לשמור על הטעם המקורי של הבשר ולא לערבב אותו עם טעמים אחרים, אלא רק כמובן עם התוספות המתאימות. אבל שהוא יהיה רך ונימוח ממש כמו שהגאוצ'וס שומרי עדרי הבקר של דרום אמריקה אהבו לאכול אותו אחרי צלייה עסיסית.